BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

Class AAA state meet qualifiers

CHARLESTON – Class AAA qualifiers for the state meet scheduled for Friday and Saturday at Laidley Field.

BOYS

100: Ian MacLeod, sr., Washington 11.44; Chandler Hamilton, sr., Parkersburg 11.44; Naquay Little, sr., Capital 11.51; William Jackson, sr., Riverside 11.56; Marcus Lofton, soph., Buckhannon-Upshur 11.59; Logan Woodell, fr., Parkersburg 11.60; Derrick Brunson, sr., Washington 11.61; Darius Booker, jr., Riverside 11.61; Gavin Lewis, soph., Brooke 11.66; Clark Wilson, jr., Huntington 11.66; Bryce Jones, jr., Huntington 11.67; Kyrae Ramos, fr., Hedgesville 11.71; Trevon Smith, fr., Jefferson 11.74; Malik Conway, sr., Lewis 11.74; Eric Mitchell, jr., Martinsburg 11.76; Fred Hightower, jr., Huntington 11.91.

200: Ryan McGuffin, soph., Huntington 22.80; Chandler Hamilton, sr., Parkersburg 22.98; Derrick Brunson, sr., Washington 23.03; Marcus Lofton, soph., Buckhannon-Upshur 23.12; Kyrae Ramos, fr., Hedgesville 23.31; Zach Phillips, sr., Wheeling Park 23.36; Paden Christian, sr., Huntington 23.45; Robert Douglas, sr., Jefferson 23.47; Darius Booker, jr., Riverside 23.47; Naquay Little, sr., Capital 23.53; Logan Woodell, fr., Parkersburg 23.54; William Jackson, sr., Riverside 23.76; Craye Nehler, jr., Jefferson 23.86; David Meck, sr., Hampshire 23.87; Bryce Humphreys, jr., Winfield 23.87; Stephen Jepson, sr., Morgantown 23.89.

400: Derrick Brunson, sr., Washington 50.70; Jacob Kilgore, jr., Spring Valley 50.79; Jacob Ervin, sr., Hedgesville 50.93; Martinez Grant, sr., Jefferson 51.19; Brandon Mallett, soph., Buckhannon-Upshur 51.44; David Meck, sr., Hampshire 51.45; Braeden Carroll, sr., Wheeling Park 52.34; Stephen DeMoss, soph., Shady Spring 52.59; Seth Cutright, sr., Buckhannon-Upshur 52.69; Dylan Kesner, sr., Hampshire 52.94; Wyatt Parsons, sr., Parkersburg South 52.98; Brendan Schwendeman, jr., Parkersburg South 52.99; Antonio Jones, jr., Ripley 53.49; Austin Mullins, sr., Winfield 53.87; Kyle O’Neal, sr., Spring Valley 54.22; Geandre Jones, fr., Capital 54.51.

800: Jacob Kilgore, jr., Spring Valley 1:58.32; Jimmy Grant, jr., Hurricane 1:59.96; Nic Cheuvront, jr., Parkersburg 2:00.45; Will Sheils, soph., Cabell Midland 2:00.76; Jeremiah Parlock, soph., Cabell Midland 2:01.12; Antonio Jones, jr., Ripley 2:01.30; Andrew Milliron, sr., Jefferson 2:01.46; Garrett Clemons, sr., Greenbrier East 2:02.60; Tristan Harvey, jr., University 2:02.86; Rhett Zillinger, sr., Jefferson 2:02.87; Seth Edwards, soph., University 2:03.24; Justin Snyder, sr., Princeton 2:03.37; Conner Fowler, fr., Hurricane 2:03.97; Matt Wallace, jr., Elkins 2:04.18; Remington Knight, sr., Elkins 2:05.05; Eric Johns, soph., Winfield 2:05.17.

1600: Tristan Harvey, jr., University 4:23.92; Alex Minor, soph., University 4:24.03; Andy Paladino, sr., University 4:28.18; Connor Riley, soph., Morgantown 4:32.22; Andrew Milliron, sr., Jefferson 4:32.43; Anthony Laurita, jr., Morgantown 4:32.78; Matt Wallace, jr., Elkins 4:34.69; Jackson Jacobs, sr., Jefferson 4:36.13; Matthew Brafford, sr., George Washington 4:36.99; Nick Salmons, soph., Cabell Midland 4:37.32; Jon Sandy, St. Albans 4:38.06; Levi Snedegar, sr., Greenbrier East 4:38.35; Colin Radabuagh, sr., Preston 4:38.62; Jake Henley, jr., Hurricane 4:40.97; Marshall Sharp, sr., Capital 4:41.41; Albert Schrimp, sr., Wheeling Park 4:42.42.

3200: Anthony Laurita, jr., Morgantown 9:36.86; Colin Radabuagh, sr., Preston 9:38.93; Andy Paladino, sr., University 9:43.44; Seth Edwards, soph., University 9:47.06; Jonathan Hathaway, fr., Cabell Midland 9:48.26; Andrew Milliron, sr., Jefferson 9:50.49; Jon Sandy, St. Albans 9:52.13; Jake Henley, jr., Hurricane 9:52.97; Albert Schrimp, sr., Wheeling Park 9:53.27; Jackson Jacobs, sr., Jefferson 9:53.35; Matthew Brafford, sr., George Washington 9:54.98; Shane Rigsby, jr., Musselman 9:55.27; RJ Weiford, soph., Winfield 10:01.01; Jake Casto, sr., Ripley 10:01.43; Cody Gillespie, jr., Oak Hill 10:01.46; Austin Jarrell, jr., Cabell Midland 10:07.63.

110: Dustin Martin, sr., Lewis 14.88; Joshua Taggart-Perez, sr., Hedgesville 15.11; Landon Miller, sr., Parkersburg 15.16; Richard Cummings, soph., Wheeling Park 15.31; Evan Rhodes, sr., Parkersburg 15.50; Ryan Gatrell, soph., Huntington 15.63; Will Walker, jr., George Washington 15.79; Vincent Scalise, jr., Parkersburg South 15.90; Kion Banks, jr., Martinsburg 16.03; Blake Wolverton, jr., Buckhannon-Upshur 16.14; Aaron Smith, sr., Lincoln 16.16; Adam Hull, sr., Musselman 16.24; Tim Goldbaugh, soph., Wheeling Park 16.34; Malachi McCutcheon, jr., Greenbrier East 16.34; Jacob Morgan, sr., Cabell Midland 16.37; James Knox, soph., Capital 16.57.

300: Evan Rhodes, sr., Parkersburg 38.55; Dustin Martin, sr., Lewis 40.09; Joshua Taggart-Perez, sr., Hedgesville 40.13; Will Walker, jr., George Washington 40.72; Richard Cummings, soph., Wheeling Park 40.94; Jake Kidwell, sr., Washington 41.54; Landon Miller, sr., Parkersburg 41.61; Micah Boles, jr., Parkersburg South 41.89; Mason Tincher, jr., Greenbrier East 42.31; Matthew Plumley, sr., Shady Spring 42.95; Aaron Smith, sr., Lincoln 42.97; Forrest Moreland, sr., Hampshire 43.08; JaTorrian Lee, sr., Martinsburg 43.93; Zack Adkins, soph., Huntington 44.01; Erik Musgrave, soph., Parkersburg 44.05; Hunter Sheldon, sr., Winfield 44.31.

4×100: Jefferson 44.04; Huntington 44.17; Martinsburg 44.51; Musselman 44.73; Cabell Midland 44.90; Hedgesville 44.91; Hurricane 45.29; Parkersburg South 45.30; Princeton 45.31; Brooke 45.47; Riverside 45.52; Wheeling Park 45.60; Winfield 45.66; Morgantown 45.66; Buckhannon-Upshur 45.99; Woodrow Wilson 46.14.

4×200: Jefferson 1:31.73; Buckhannon-Upshur 1:32.07; Parkersburg 1:32.66; Cabell Midland 1:32.94; Parkersburg South 1:33.04; Wheeling Park 1:33.11; Martinsburg 1:33.22; Huntington 1:33.69; Hedgesville 1:33.76; Lewis 1:34.28; Riverside 1:34.82; Princeton 1:35.64; Morgantown 1:35.98; Saint Albans 1:36.95; Preston 1:37.05; Woodrow Wilson 1:37.29.

4×400: Jefferson 3:29.28; Martinsburg 3:31.90; Parkersburg 3:32.07; Washington 3:32.80; Hampshire 3:33.17; Buckhannon-Upshur 3:33.66; Cabell Midland 3:34.17; Winfield 3:36.04; Morgantown 3:36.28; Hedgesville 3:36.76; Parkersburg South 3:36.82; Hurricane 3:37.53; Wheeling Park 3:37.62; Princeton 3:38.99; Ripley 3:40.44; Oak Hill 3:43.32.

4×800: Morgantown 8:14.00; University 8:18.84; Jefferson 8:22.34; Elkins 8:23.10; Hampshire 8:25.43; Parkersburg 8:26.41; Hedgesville 8:27.37; Hurricane 8:30.00; Capital 8:33.92; Winfield 8:39.73; Washington 8:43.73; Princeton 8:44.85; Ripley 8:47.35; John Marshall 8:50.45; Greenbrier East 8:52.13; Cabell Midland 9:00.17.

Shuttle hurdles: Hedgesville 58.65; Parkersburg 59.01; Huntington 59.47; Parkersburg South 1:00.21; Martinsburg 1:00.23; Greenbrier East 1:01.58; Ripley 1:01.77; Hurricane 1:01.83; Buckhannon-Upshur 1:01.97; Musselman 1:02.08; Wheeling Park 1:02.08; George Washington 1:02.38; Saint Albans 1:02.75; Jefferson 1:03.35; Winfield 1:03.58; Brooke 1:04.54.

High Jump: Casey Feezle, sr., Hampshire 6-2; Marc Logan, sr., Oak Hill 6-2; Garrett DeFries, sr., Hurricane 6-2; Deon Taylor, sr., Hedgesville 6-0; Jake Kidwell, sr., Washington 6-0; Christian Smith, soph., Winfield 6-0; Dustin Martin, sr., Lewis 6-0; Lucas Roberts, soph., Capital 6-0; Evan DeGraef, jr., Parkersburg South 6-0; Jake Pedelose, soph., Wheeling Park 5-10; Mason Kroll, sr., Princeton 5-10; Nicholas Wolfe, sr., Wheeling Park 5-10; Brian Hughes, jr., Hurricane 5-10; Zen Clements, sr., Princeton 5-8; Damien Herring, sr., Huntington 5-4.

Pole Vault: Tristan Slater, soph., Capital 15-6; Chris Cochran, sr., Winfield 13-6; Nick Molina, jr., Cabell Midland 13-0; Adrian Baker, sr., Washington 13-0; Christian Smith, soph., Winfield 13-0; Lane Riner, jr., Spring Mills 12-6; Zane Griffith, soph., Ripley 12-6; Trevorjon Haws, sr., Morgantown 12-0; Matt Keaton, jr., Morgantown 12-0; Dana Dech, soph., Hurricane 11-6; Joshua Eastman, fr., Huntington 11-6; Jaylen Carson, jr., Martinsburg 11-6; Levi Whitt, jr., Greenbrier East 11-6; Aron Tackett, jr., Washington 11-0; Micah Boles, jr., Parkersburg South 11-0; Cameron Shrout, jr., Preston 10-6; Michael Null, soph., Ripley 10-6.

Long Jump: Martinez Grant, sr., Jefferson 22-2.5; Kelshawn Grant, fr., Woodrow Wilson 20-9.25; Garrett DeFries, sr., Hurricane 20-7.25; Jaylen Carson, jr., Martinsburg 20-4.25; Hezekiah Dupree, jr., Spring Mills 20-4; Deon Taylor, sr., Hedgesville 19-11.25; Christian Smith, soph., Winfield 19-10; Skyler Carlton, sr., Lewis 19-9.5; Joshua Taggart-Perez, sr., Hedgesville 19-7.5; Stephen DeMoss, soph., Shady Spring 19-5.5; Aaron Smith, sr., Lincoln 19-5; Levi Whitt, jr., Greenbrier East 19-4; Brandon Moneypenny, jr., Lewis 19-3.5; Anthony Bibbs, jr., Parkersburg South 19-2.25; Dan Fox, jr., Parkersburg 19-1.75; Josh Enoch, sr., Parkersburg South 18-9.75.

Shot Put: Nick Peyatte, jr., George Washington 51-1; Tannor Hill, soph., Pt. Pleasant 49-10; Jacob Lomax, St. Albans 46-4; Bo Long, sr., Hampshire 46-3; Trevor Patton, jr., George Washington 46-0.5; David Smith, jr., George Washington 45-2; Dylon Rippeto, sr., Parkersburg South 45-1.25; Michael Beckwith, sr., Elkins 44-3.5; Austin Nichols, sr., Hedgesville 43-11; Brandon Robinson, sr., Lewis 43-7; Cody Rine, jr., Brooke 43-5.5; Noah Morgan, jr., Pt. Pleasant 43-4; Luke Miltenberger, sr., Hampshire 43-0.5; Noah Julian, jr., Winfield 42-10; Chris Shingleton, jr., Winfield 42-8; Jamie Thomas, sr., Morgantown 41-10.5.

Discus: Cody Mitchell, soph., Pt. Pleasant 160-4; Tannor Hill, soph., Pt. Pleasant 155-8; Dylon Rippeto, sr., Parkersburg South 154-7; Jacob Lomax, St. Albans 146-5; Theophilus Blackston, jr., Wheeling Park 141-10; Hunter Nolan, soph., Parkersburg South 132-11; Nick Peyatte, jr., George Washington 132-5; Alex Reiser, sr., Musselman 131-1; Noah Morgan, jr., Pt. Pleasant 129-9; Storm Daniels, St. Albans 129-8; Noah Julian, jr., Winfield 129-8; Troy Lilly, jr., Woodrow Wilson 129-6; Brandon Robinson, sr., Lewis 128-11; Tim Ferguson, soph., Parkersburg South 128-4; Josh Snyder, sr., Hampshire 127-10; Ramone Garnett, soph., Capital 123-9.

GIRLS

100: Mykera Days, sr., Martinsburg 12.42; Devyn Hosby, sr., Washington 12.49; Kasey Williams, sr., Parkersburg South 12.79; Anacia Hines, St. Albans 12.84; Maddie McClintic, soph., Greenbrier East 12.95; Safiyyah Mitchell, soph., Huntington 13.00; Alanna Baylor, jr., Jefferson 13.04; Caylee Painter, soph., Ripley 13.11; Sydney Hancock, jr., Winfield 13.14; Aisha Grant, fr., Jefferson 13.27; Olivia Underwood, fr., Elkins 13.35; Alexandria Wills, soph., Shady Spring 13.37; Nakysha McGhee, jr., Wheeling Park 13.37; Julia Bolling, fr., Huntington 13.40; Makayla Brown, soph., Musselman 13.50; Kayley Miller, soph., Wheeling Park 13.51.

200: Devyn Hosby, sr., Washington 26.19; Mykera Days, sr., Martinsburg 26.54; Safiyyah Mitchell, soph., Huntington 26.85; Rhonda Rogombe, jr., Washington 27.22; Kasey Williams, sr., Parkersburg South 27.35; Zhakiya Brown, soph., South Charleston 27.38; Natalie Wiethe, soph., Wheeling Park 27.42; Anacia Hines, St. Albans 27.48; Carly Hinkle, fr., Winfield 27.50; Sydnei Taylor, fr., Spring Mills 27.51; Josee Erlandson, jr., Winfield 27.64; Sierra Custer, jr., Morgantown 27.71; Heather Chernutan, jr., Shady Spring 27.85; Julia Bolling, fr., Huntington 27.99; Alexandria Wills, soph., Shady Spring 28.15.

400: Shaye Gadomski, sr., Greenbrier East 59.16; Mary Zulauf, soph., Winfield 59.18; Devyn Hosby, sr., Washington 59.29; Jakeya Perrin, soph., Cabell Midland 1:00.39; Natalie Wiethe, soph., Wheeling Park 1:00.45; Katilyn Woods, sr., Morgantown 1:00.74; Anna Gordon, fr., Hurricane 1:00.89; Barkley Castro, sr., Winfield 1:00.95; Laurel Miller, fr., Ripley 1:01.55; Rhonda Rogombe, jr., Washington 1:01.73; Hannah Bailey, jr., Parkersburg 1:01.90; Taylor Harwood, sr., Hampshire 1:01.93; Zhakiya Brown, soph., South Charleston 1:02.03; Taylor Hamm, jr., Princeton 1:02.06; Alyssa Long, fr., Cabell Midland 1:02.34; Misha Awad, sr., Hedgesville 1:02.55.

800: Amelia Paladino, sr., University 2:17.13; Tori Dent, sr., Hurricane 2:18.91; Anna Gordon, fr., Hurricane 2:21.70; Peyton Panger, jr., Capital 2:21.86; Barkley Castro, sr., Winfield 2:23.48; Allison Lynch, sr., Morgantown 2:24.78; Abby Colbert, fr., Jefferson 2:25.54; Zoey Vilasuso, sr., Morgantown 2:25.84; Destiny Harrison, sr., Washington 2:26.85; Alyssa Long, fr., Cabell Midland 2:26.86; Skylar Brooks, soph., Morgantown 2:27.53; Taylor Harwood, sr., Hampshire 2:28.07; Kate Eddy, fr., George Washington 2:28.33; Kaitlynn Workman, sr., Preston 2:28.96; Lauren Prevett, sr., Winfield 2:30.14; Taylor Hamm, jr., Princeton 2:35.81.

1600: Amelia Paladino, sr., University 5:01.17; Peyton Panger, jr., Capital 5:01.95; Tori Dent, sr., Hurricane 5:07.71; Allison Lynch, sr., Morgantown 5:07.76; Sydney Pineault, sr., Morgantown 5:11.24; Kaitlynn Workman, sr., Preston 5:23.27; Abby Colbert, fr., Jefferson 5:30.15; Abbie Short, soph., Hurricane 5:30.86; Malika Briggs, jr., Jefferson 5:31.82; Jessie Hogbin, fr., Hedgesville 5:33.62; Hannah Pineault, soph., Morgantown 5:34.52; Rachel Englund, soph., Winfield 5:35.72; Sarah Wills, soph., University 5:36.60; Kate Eddy, fr., George Washington 5:37.43; Rachel Beck, St. Albans 5:38.72; Emily Fedders, jr., Woodrow Wilson 5:39.52.

3200: Amelia Paladino, sr., University 10:47.25; Sydney Pineault, sr., Morgantown 11:04.19; Peyton Panger, jr., Capital 11:16.28; Abby Colbert, fr., Jefferson 11:20.56; Kaitlynn Workman, sr., Preston 11:28.06; Abbie Short, soph., Hurricane 11:43.25; Victoria Cooke, jr., Morgantown 11:43.69; Sarah Wills, soph., University 11:44.95; Rachel Englund, soph., Winfield 11:48.93; Joie Johnston, jr., Hurricane 11:52.46; Ashleigh Martin, jr., Hampshire 11:58.64; Morgan Roach, soph., Hampshire 12:00.60; Emily Fedders, jr., Woodrow Wilson 12:06.71; Ally Mcculley, fr., Parkersburg South 12:17.50; Andrea Pettit, jr., Morgantown 12:17.91; Amanda Hamilton, jr., George Washington 13:18.57.

100 hurdles: Torie Derrow, soph., John Marshall 14.88; Anacia Hines, St. Albans 15.18; Sarah Bever, jr., Parkersburg 15.48; Audrey Barber, jr., Hurricane 15.51; Makenzi Niebergall, sr., Cabell Midland 15.68; Kyana Jones, jr., Martinsburg 15.71; Molli Cunningham, sr., Ripley 15.91; Morgan Hensley, sr., Huntington 16.15; Bella Coles, soph., Greenbrier East 16.30; Courtney Reed, jr., Buckhannon-Upshur 16.31; Lauren Leaman, soph., Parkersburg 16.54; Cassie Jordan, jr., Pt. Pleasant 16.63; Holly Farkosh, jr., Ripley 16.63; Chloe Papa, jr., Hurricane 16.63; Katy Riley, sr., Buckhannon-Upshur 16.68; Cristin Dolan, jr., Wheeling Park 16.73.

300 hurdles: Sarah Bever, jr., Parkersburg 47.80; Leah Stankus, fr., Buckhannon-Upshur 48.08; Hailee Cunningham, sr., John Marshall 48.49; Torie Derrow, soph., John Marshall 48.56; Molli Cunningham, sr., Ripley 48.89; Cristin Dolan, jr., Wheeling Park 48.95; Josee Erlandson, jr., Winfield 48.99; Lyndsey Thompson, sr., Shady Spring 49.10; Lauren Leaman, soph., Parkersburg 49.39; Brooke Harwood, soph., Hampshire 49.55; Taryn Napier, fr., Winfield 50.02; Jordan Pauley, soph., Winfield 50.46; Mya Linden, jr., Washington 50.72; Elizabeth Starliper, fr., Jefferson 50.83; Ashley Warner, jr., Washington 50.95; Mallory Baker, fr., Greenbrier East 51.19.

4×100: Martinsburg 50.32; Winfield 50.97; Huntington 51.10; Jefferson 51.55; Cabell Midland 51.64; Brooke 51.94; Hurricane 52.03; Spring Mills 52.13; Parkersburg South 52.37; Buckhannon-Upshur 52.58; Wheeling Park 52.70; Musselman 52.85; Hedgesville 53.06; Ripley 53.24; Shady Spring 53.51; Princeton 54.81.

4×200: Spring Mills 1:47.20; Jefferson 1:47.34; Hedgesville 1:47.90; Wheeling Park 1:48.96; Cabell Midland 1:50.15; Parkersburg South 1:50.42; Elkins 1:51.00; Martinsburg 1:51.08; Brooke 1:51.29; Parkersburg 1:51.36; Washington 1:51.43; Greenbrier East 1:51.88; Huntington 1:53.27; Shady Spring 1:54.22; Ripley 1:54.52; Hurricane 1:55.41.

4×400: Washington 4:06.80; Winfield 4:10.43; Hedgesville 4:10.57; Hurricane 4:12.09; Spring Mills 4:12.13; Cabell Midland 4:12.28; Greenbrier East 4:12.28; Morgantown 4:15.74; Wheeling Park 4:17.48; Buckhannon-Upshur 4:17.56; John Marshall 4:18.59; Hampshire 4:24.00; Jefferson 4:24.62; Parkersburg 4:24.72; Princeton 4:28.19; George Washington 4:34.22.

4×800: Morgantown 9:53.45; University 10:00.26; Parkersburg 10:09.68; Jefferson 10:12.85; Winfield 10:16.31; Parkersburg South 10:18.67; Hampshire 10:20.80; Hurricane 10:24.92; Washington 10:28.22; Spring Mills 10:28.39; Spring Valley 10:28.43; Greenbrier East 10:31.98; Woodrow Wilson 10:33.09; George Washington 10:38.18; Huntington 10:38.96; Musselman 10:42.59.

Shuttle hurdles: Hurricane 1:04.42; Huntington 1:06.75; Ripley 1:06.79; Cabell Midland 1:07.74; Wheeling Park 1:07.80; Winfield 1:07.93; Greenbrier East 1:08.35; Brooke 1:09.49; Pt. Pleasant 1:09.72; Jefferson 1:10.36; Parkersburg South 1:11.24; Martinsburg 1:11.33; Musselman 1:11.42; Hampshire 1:12.33; Shady Spring 1:12.65; Elkins 1:13.05.

High Jump: Laurel Miller, fr., Ripley 5-4; Rhonda Rogombe, jr., Washington 5-4; Kenya Price, jr., Jefferson 5-2; Torie Derrow, soph., John Marshall 5-2; Sarah Bever, jr., Parkersburg 5-0; Maleah Penn, jr., Riverside 5-0; Karalie Rutherford, fr., Greenbrier East 5-0; Hannah Greco, fr., Woodrow Wilson 4-10; Sarah Houck, soph., Shady Spring 4-10; Hannah Cartwright, soph., Winfield 4-10; Carly Hinkle, fr., Winfield 4-10; Lauren Lindsey, fr., Greenbrier East 4-10; Tishauna Harrow, sr., Hedgesville 4-10; Carmine Guynn, soph., Washington 4-8; Kelsie Taylor, fr., Cabell Midland 4-6.

Pole Vault: Rebekah Lafata, sr., Morgantown 10-0; Allie Perry, jr., Winfield 10-0; Courtney Hanshew, sr., Hedgesville 9-6; Sara Pifer, sr., Washington 9-6; Madeline Randolph, soph., Ripley 9-0; Haley Snodgrass, fr., Capital 9-0; Katy Riley, sr., Buckhannon-Upshur 9-0; Carmine Guynn, soph., Washington 9-0; Rachel Tallman, sr., Morgantown 9-0; Cristin Dolan, jr., Wheeling Park 8-6; Brooke Miller, jr., Parkersburg 8-6; Lauren Zaglifa, fr., Washington 8-6; Lauren London, jr., Hurricane 8-6; Kassey Wagner, soph., Greenbrier East 8-0; Alexis Meadows, sr., Huntington 8-0; Sarah Hoffman, soph., Hurricane 7-6.

Long Jump: Maddie McClintic, soph., Greenbrier East 16-9; Audrey Barber, jr., Hurricane 16-7.75; Torie Derrow, soph., John Marshall 16-7.5; Lauren London, jr., Hurricane 16-6.75; Rebekah Lafata, sr., Morgantown 16-0; Morgan Hensley, sr., Huntington 15-11.75; Jena Riccelli, fr., Brooke 15-11.25; Michaela Ashford, fr., Jefferson 15-10; Alex Gray, fr., Capital 15-9; Mollie Ambuul, jr., Hedgesville 15-7.75; Malika Houston, fr., Capital 15-7.5; Kathlyne Simmons, jr., Elkins 15-6.25; Tamara Bumgardner, soph., Wheeling Park 15-5; Fran Brown, sr., Martinsburg 15-4.25; Gabrielle Reynolds, fr., George Washington 15-2; Cheyenne Hudson, soph., Brooke 15-1.5.

Shot Put: Abby Watson, jr., Hurricane 43-5; Mackenzie Leigh, sr., Buckhannon-Upshur 39-3; Whitney McAtee, jr., Parkersburg 38-7.5; Ericka Budd, soph., Huntington 38-7; Rosa Morris, jr., Morgantown 38-0.25; Lauren Dickerson, sr., Wheeling Park 37-10.75; Hayman Aislyn, fr., Pt. Pleasant 36-9; Megan Wilfong, jr., Buckhannon-Upshur 36-7.5; Kylie Miles, fr., Cabell Midland 36-4; Emily Winters, sr., John Marshall 35-8.5; Jontasia Sitton, soph., Elkins 34-3.5; LaChelle Guinn, Nitro 34-0; Morgan Roush, fr., Pt. Pleasant 33-6; Kiauna Facemyer, fr., Capital 32-2.75; Megan Irvin, soph., Greenbrier East 31-9; Emma Albright, sr., Shady Spring 31-7.5.

Discus: Mackenzie Leigh, sr., Buckhannon-Upshur 130-2; Lillie Jacobs, soph., George Washington 117-7; Hayman Aislyn, fr., Pt. Pleasant 116-10; Lauren Dickerson, sr., Wheeling Park 116-9; Ericka Budd, soph., Huntington 113-3; Abby Watson, jr., Hurricane 108-8; Kori Crawford, jr., Hampshire 106-7; Megan Wilfong, jr., Buckhannon-Upshur 105-8; Whitney McAtee, jr., Parkersburg 103-1; Sarah Kessler, jr., Oak Hill 100-1; Dominique Hailey, soph., Musselman 98-8; Kayla Woody, jr., Buckhannon-Upshur 95-7; Brooklyn Blankenship, soph., Pt. Pleasant 94-10; Rosa Morris, jr., Morgantown 94-7; Emily Winters, sr., John Marshall 94-2; Emma Albright, sr., Shady Spring 91-11.